Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 12.03.2012 11:10:38 

SRGrCh. SRCh. SRJCh. HCh. HJCh. CSIBITI Esticsillag

O nás...

O mne...

Volám sa Veronika Szőke. V roku 2009 som úspešne ukončila štúdium na Univerzite veterinárskeho lekárstva v Košiciach a tým dosiahla titul Bakalára kynológie. Druhy stupeň, teda inžiniersky som vyštudoaval na Technickej Univerzite vo Zvolene v odbore Aplikovaná zoológia a poľovníctvo. S Csilim sa venujeme najmä výstavám, no ako hobby sa venujeme aj dogfrisbee, ovláda viaceré triky z dogdancingu a najviac zo všetkého miluje dlhé prechádzky a túry v prírode.

Mojim prvým psom bol kríženec menom Pici. Dostal sa k nám zvláštnym spôsobom, a to výmenou za zajaca. Ako dieťa som domov nosila rôzne zvieratá od vrabcov, cez myši a žubrienky... Od strýka som si ako 5 ročná priviezla zajaca (belgického obra) no chovať takéto zviera v trojizbovom byte na 6. poschodí je nanajvýš absurdné...:o) A tak sme zajaca vzali krstnému, ktorí nám za neho ponúkol maličké šteniatko. A vtedy bol môj osud spečatený... Pici sa stal právoplatným členom našej ľudskej svorky a prežil s nami krásny a dlhý život! Tesne pred jeho 16 narodeninami sa však rozhodol odísť a nájsť si pokojné miesto na večný odpočinok, ktoré nám dodnes nie je známe a asi je to tak už teraz aj lepšie... Bol zmyslom môjho života a aj keď sa vraví "Nikdy nehovor nikdy", ja na neho určite NIKDY nezabudnem!

 Pici vo veku asi 2 mesiacov:  Pici vo veku 15 rokov:

 

Neskôr sa u nás vystriedalo viac psov. Kríženka slovenského čuvača a maďasrkého kuvasa Wendy, nemecký ovčiak Lord, nemecká doga Alex a kríženec Spike.

Spike (čítaj Spajky) bol veľmi milým psom, s mimoriadnou socializáciou. Bol nesmierne spoločenský a bol to poriadny výmyselník a šašo. Jeho mimoriadne milou a spoločenskou povahou si získal srdcia každého človeka. Učil sa rád, no vedel byť aj tvrdohlavý. Bol to pes s obrovským srdcom no mal svojské spôsoby... Bol to tulák, ktorý sa k nám pritúlal ako šteňa. Po zasadnutí rodinnej rady sa rozhodlo, že psík poputuje do útulku! No ostal deň, dva, týždeň...:o) Túlavosť mu však ostala a stala sa mu aj osudnou. Venovala som sa s ním výcviku a navštevovali sme verejné výcviky UVP na Aničke. Ovládal všetky cviky základnej poslušnosti aj niektoré prvky dogdancingu. Neskôr však prišiel šok a zistenie, že Spike trpí cukrovkou a epilepsiou, čo nám bránilo aktívne sa venovať výcviku. Napriek tomu sme si však doma rekreačne zacvičili takmer každý deň a tešili sme sa spolu zo života. Počas môjho štúdia na UVL sa často zúčastňoval aj nášho vyučovania. Tesne po Vianociach 2007 sa ale Spike zatúlal a jeho život vyhasol pod kolesami nákladného auta vo veku 3,5 roka... Jeho telíčko sme našli a pochovali deň pred Silvestrom...:o(

Alex bol krásny čierny pes plemena nemecká doga. Ako sa všade dočítate je to aristokrat medzi psami. Ja by som to ale spresnila: "Nemecká doga je obor s dušou dieťaťa a srdcom veľkým ako svet" takto by som definovala toto plemeno. Bol to vášnivý aportér s neuveriteľnou poslušnosťou, vynikal v stopovaní no veľmi zle znášal spoločnosť iných zvierat a cudzích ľudí, bolo to však spôsobené nesprávnym výcvikom obrany a nie povahou plemena! Alex nás opustil vo veku takmer 9 rokov. 

 

TOPlist